Termosifon Tamiri

Termosifonum ısınmıyor, ne yapmam gerekir?

Termosifon yeterince ısıtmadığında son kullanıcını yapacak bir şeyi yoktur ancak nedeni nedir sorusunun pek çok cevabı vardır.

Termosifona enerji gelmiyor olabilir ancak bunu sizin değil, bir elektrik teknisyeninin kontrol etmesi gerekir. Enerji gelip gelmediği bir kontrol kalemi vasıtasıyla anlaşılabilir.

Termosifonun ışığı yanıyorsa djital ekranlı bir termosifonsa ve dijital ekranı çalışıyorsa enerji geliyor demektir.

Termosifonlar içinde “termal devre kesici” adlı parçalar mevcuttur. Bu parçalar istenilen ısının çok çok üzerinde suyun ısınması ile devreyi keserler. Bunun nedeni termostatların arıza yapmasıdır.

Bir termosifonun termostatı arıza yaparsa, 30 derece su istediğimizde ve 90 derece su ısındıktan sonra su sıcaklık seviyesi 95 dereceye gelirse, termal devre kesici devreyi keser. Çünkü su daha fazla kaynadıkça basıncı yükselir. Basınç yükseldiğinde termosifon içinde ciddi tehlikelere neden olur, kazan patlayabilir. Bu nedenle termal devre kesici devreye girerek cihazın çalışmasını sonlandırır.

Termosifonun bir diğer ısıtmama nedeni ise rezistans arızasıdır. Suda bulunan kireç, kısa sürede rezistansın çevresinde toplanıp patlamasına neden olabilir. Suyu çok kireçli bir bölgedeyseniz, rezistans arızası ile çok daha sık karşılaşabilirsiniz.

Termosifonun bir diğer bozulma nedeni ise termostat kaynaklı olabilir. Termostat hiç çalışmayabilir veya ihtiyacın çok çok üzerinde ısıtma yapması nedeniyle termal devre kesici vasıtası ile devre kesilebilir.

Antalya Termosifon problemleriniz ile kaliteli çözüme ulaşmak için bizi seçin !

Termosifonlarınızda su kaçağı,boru tıkanıklığı sızdırma gibi problemleri pratik olarak uzman ekibimiz yerinde tamir ediyor ve uzun süre problem yaşamamanız için hassas parçaların değişiminde ve cihaz kullanımı hakkında sizlere detaylı teknik bilgi aktarıyor.

Eskimiş bir termosifon kullanımı kullanıcı içinde zorluk olacaktır sıcak suyun yarıda kesilmesi az su akması gibi problemlerin önüne kısa sürede geçerek sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

7/24 sorunlarınızla ilgilenmek için hazır bekleyen ekibimiz antalyanın her bölgesinde sizlerle.

Antalya’da markası ne olursa olsun, her türlü termosifon arızasını tespit edip garantili bir şekilde servis hizmetini vermekteyiz. Termosifonlarınızın markası ne olursa olsun  İhlas, Arçelik, Siemens, Ariston, Ferroli, Baymak, Bosch, Arzum, Beko, Süsler, Gorenje, DemirFakir, Felix, Sunny, Sinbo  şofbenlerine servisini  vermekteyiz.

Firmamız çalışma yaptığı bölüm haricinden hiçbir şeye hasar vermemek için özen ve itina ile çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın